Малокаратульський старостинський округ №4

Мала́ Карату́ль — село в Україні, в Переяслав-Хмельницькому районі Київської області. Населення становить 470 осіб (за переписом 2001).

У переказах згадується назва поселення, заснованого в період Київської Русі (середина ХІ ст.). За даними 1859 року село є «власницьким та козачим»; дворів — 158; населення — 822 особи (ч. — 410, ж. — 412); у селі діє православна церква.

У селі Мала Каратуль у 1926 році було 264 двори та 1556 жителів. У 1929 році створений колгосп ім. Кірова. Під час примусової колективізації розкуркулено 9 сімей. Загальна кількість померлих від голоду в селі Мала Каратуль — 600 чол., з них поіменно встановлено 357 чол. Померлих від голоду в 1932—1933 роках поховано на сільському кладовищі. 9 травня 1994 року за ініціативою сільської ради на кладовищі встановлено дерев'яний хрест з написом: «Жертвам Голодомору 1932—1933 років».